2. Dlaczego piersi są takie ważne?
Piersi są symbolem kobiecości. To jak je ubieramy, jak je traktujemy i o nich mówimy świadczy o tym jak siebie postrzegamy - jako kobietę. Określa to czy się akceptujemy i czy jesteśmy ważne same dla siebie. Nie nauczono nas, jak mamy je traktować, jak o nie dbać, pielęgnować, jak je badać. Temat piersi był przez tysiąclecia TABU, wiązał się niezdrową ekscytacją, ze stroną seksualną, medyczną lub z karmieniem dziecka. Nikt nie mówił o tym że my jako kobiety powinnyśmy go właściwie ubierać abyśmy mogły dobrze wyglądać i tak się czuć. Dotyk piersi kojarzył nam się dotykiem mężczyzny, dziecka, lekarza. Mam przyjemność edukować kobiety aby zrozumiały, że to bardzo mądre aby dbać o jednocześnie o PIĘKNO I ZDROWIE PIERSI. To świadczy o naszej dojrzałości i świadomości ciała, taka wiedza daje wiedzę i siłę, co pomaga zlikwidować nasze niskie poczucie wartości, wyrzucić kompleksy.

           3. Opowiadała pani o tym,że kobiety często nie kochają swojego ciała. W jaki sposób to okazują? 
Większość kobiet nie akceptuje swojego ciała. Około 90% kobiet zapytane co myślą o swoim ciele - bardzo szybko wymienią niedociągnięcia, figury. Nie są w stanie dostrzec co maja dobrego w swoim wyglądzie. Praca w przymierzalni pokazała mi całą prawdę o tym jak bardzo kobiety się nie akceptują, często wręcz nienawidzą swojego wyglądu, zdarza się, że rzadko zatrzymują się przed lustrem. Bardzo się karcą za to jak wygląda ich ciało. Często mówią, pamiętają słowa krytyki usłyszane w młodości w szkole lub od ważnych dla nich osób, jak rodzice, ukochany lub przyjaciele. Te słowa na zawsze zostają w ich głowie.

          4. Jak można to zmienić?

Należy zacząć od siebie, zmienić sposób myślenia o sobie. Poznać jaką jesteśmy figura, jak możemy eksponować to co mamy dobrego i na czym nam zależy i jednocześnie korygować to co chcemy ukryć. To pomoże nam zaakceptować swoją figurę. Samo nazwanie i zaakceptowanie swoich wyjątkowych kształtów i proporcji daje nam świadomość, wiedzę i ogromną siłę.  Gdzieś w społeczeństwie i naszej kulturze utrwalił się obraz kształtów młodej smukłej dziewczyny. Pamiętamy, że wtedy czułyśmy się najlepiej. Chcemy taki obraz zachować na zawsze. Nasze ciało jednak zmienia się niezależnie od nas. Rodzimy dzieci, karmimy, zmienia się waga i proporcje naszego ciała wraz z upływem czasu i trybem życia. Należy zaakceptować i pokochać swoje ciało takie jakie jest, wtedy będziemy lepiej się z nim czuły. Zamiast je ciągle krytykować i obwiniać, że już nie jest takie jak było kiedyś. Trzeba zrozumieć, czego potrzebuje nasze ciało. Oprócz przestrzeni, ruchu, właściwej ilości i jakości jedzenia, wody…  to również szacunku i miłości. Trzeba się z nim komunikować,  słuchać i rozumieć, jak przyjaciela, który jest z nami przez całe życie. 


         5. Po czym poznać,że nie mamy właściwego biustonosza?
Jeśli biustonosz pogarsza nasz wygląd i samopoczucie. W przypadku każdej figury pełni on inną rolę. U kobiet z małymi piersiami nie powinien ich pomniejszać, odstawać i przesuwać się podczas podnoszenia rąk. U kobiet z większymi piersiami - jeśli nie ubiera ich w całości, deformuje, biust się kołysze w czasie chodzenia, biegania, wyskakuje z miseczki, z tyłu na plecach przesuwa się ku górze. Jeśli w każdym stroju wyglądamy na grubsze i starsze  i szersze. Często biustonosz nam się podoba, ale po założeniu na niego bluzki wyglądamy źle, wtedy na pewno nie możemy go wybrać.