RECENZJE KSIĄŻEK

"Mama ma etat w domu"  Elżbieta Górnicka-Zdziech

Książka nie nowa, bo z 2006 roku, ale w jakiś nowy, przynajmniej dla mnie, sposób przedstawia pozostanie przez mamę w domu.
Są w tej książce informacje prawne dotyczące tego ile mama i tata moga zostać w domu, choć to akurat jest nieaktualne:) Są informacje o tym dlaczego "niezastąpiona pani Małgosia" nigdy nie zastąpi mamy w domu, przy dziecku, czy możliwe jest weekendowe wychowywanie, co dziecko zyskuje przez kontakt z mamą w domu i dlaczego to jednak mama wygrywa batalię z tatą, przynajmniej na początku istnienia młodego człowieka.











Polka Potrafi Magdalena Bębenek

Ta ksiązka jest o trzynastu niezwykłych Polkach, którym sie .... udało, które zawalczyły o siebie, które postanowiły wziąć sprawę w swoje ręce i mimo przeszkód wygrały siebie. To nie banał, ani żadne czary-mary to zwykła rzeczywistość, która napedzana marzeniami może się ziścić.
Książka nie daje gotowych rozwiązań "jak znależć swoj sposób na bohaterstwo", ale inspiruje i daje nadzieję,ze faktycznie chcieć to móc.
Większość naszych niepowodzeń bierze się z głowy i pewnie naprzekór takiemu myśleniu powstała ta książka, którą stworzyła dziewczyna niezwykle otwarta i ... przejmująca?:)
Polecam, bo to prawda,ze każda nie tylko Polka, ale kobieta w ogóle, ma siłę i może być bohaterka nie tylko we własnym domu :))






"Księga Rodzicielstwa Bliskości" to książka potrzebna rodzicom, którzy wierzą, że tylko dyscyplina jest w stanie przynieśc wymierne korzyści wychowania. Dyscyplina jest ważna , podobnie jak konsekwencja, jednak najważniejsze jest by dziecko wiedziało, czuło,ze jest kochane-stąd ta bliskość, to ciało do ciała.
Rodzice, którzy preferuja styl rodzicielstwa bliskości znają swoje dzieci, umieją wyczuć jeszcze przed chorobą, kiedy jest ono zainfekowane, lepiej potrafią odpowiedziec na potrzeby swojego najmłodszego członka rodziny.
Z książki tej z pewnością mozna się dowiedzieć jakie są nasze prawa na porodówce i że jezeli nie są one respektowane można  ztaką placiwką dochodzić swoich praw na drodze sądowej, bo przecież nie każda mama musi zgadzać się na to by dziecko od razu po porodzie dostawało mleko modyfikowane, czy smoczek. 
Miałam jednak pewien problem z czytaniem tej książki, bo mało w niej obrazków, a bardzo dużo słów, niektóre fragmenty bym skróciła, bo tak to czyta się to trochę jak dłuższą ulotkę ze szpitala. Zdaję sobie sprawę, że jest to poradnik, a nie beletrystyka, ale miło czyta się kiedy książka taka ma jakieś wstawki "z autopsji", takie od serca, a nie tylko suche fakty.

"Maluszka czas" Plan aktywności dzień po dniu 0-12 m

Jest to z pewnością przydatna książeczka dla wszystkich mam. Zapewnia porządek w świecie  jakim , zwłaszcza na początku, jest świat małego dziecka i swieżo upieczonej mamy.
Jest to rodzaj dziennika, w którym zapisujemy wszystko co dotyczy noworodka, a także juz kilkumiesięcznego dzieciaczka.
Po jednej stronie zapisujemy co dziecko zjadło w ciągu dnia, ile razy było karmione butelką,kiedy piersią, i którą najpierw. zaznaczamy ile pieluszek zostało zużytych i w jakich porach.
Nocą zapisujemy podobne uwagi i wtedy mamy jasność ile dziecko je, ile czasu poświęca na żabawę, etc.
Może byc to dobry prezent dla tzw. pierworódki:)
cena: 29,90zł
wydawnictwo: Sierra Madre


"Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie" Tracy Hogg, Melinda Blau
Nie jest to najnowsza pozycja na rynku, bo została wydana w 2007 roku, ale uważam, ze jest niezwykle potrzebna przyszłym mamom, mamom, jak i ojcom.
Tracy Hogg jest położną, która by tysiącach porodów, poznała tysiace dzieci , mające przeróżne charaktery, podzieliła je na pięć grup, dzięki czemu łatwiej możesz odnależć się w swojej sytuacji.
Ta książka pokaże ci jak postępować z dzieckiem, żeby  normalnie przesypiało noce, jak z nim rozmawiać, skoro ono jescze nie potrafi mówić, jak własciwie odbierac sygnały dawane przez dziecko.

wydawnictwo: Klub dla ciebie

cena: z tego, co się zorientowałam w róznych sklepach internetowych, to chilowo jest niedostępna, ale warto czasem zapytać w jakiejś księgarni, może dowiozą:))

Warto od razu zaopatrzyć się w : "Język dwulatka" tej samej autorki:)



"Podróżuj z dzieckiem. Poradnik praktyczny" Anna i Krzysztof Kobusowie

Początkowo nie wiedzieć czemu jak wzięłam tę książkę do ręki myślałam, że mimo wszystko przeczytam jakieś informacje dotyczące samych wyjazdów z dzieciakami: jak one to znoszą, co jest najtrudniejsze, o tym jakie są dzieciaki w innych krajach świata. Tak myślałam- zupełnie niepotrzebnie zresztą, bo jest napisane, że to poradnik praktyczny:))) I takim  rzeczywiście jest i w tym sprawdza się idealnie:))
Dowiedziałam się z niej, że jadąc gdziekolwiek w trasę, poza granicę kraju, warto zabrać ze sobą balony dla innych dziaciaków, że warto robić zdjęcia pluszakom naszych dzieciaków, o tym jak zabezpieczyć się przed chorobami i wirusami konkretnych krajów, czego możemy się spodziewać podróżując samolotem, jak do tej wyprawy się w ogóle przygotować, i tak dalej, i tak dalej.

   Oprócz doświadczeń samych autorów są tam zamieszczone informacje o innych polskich "familijnych nomadach".

   Jest to niezwykle potrzebny poradnik zwłaszcza dla początkujących podróżników, czyli też dla mnie i mojej familii:)
Super jest też to, że ta książka ma gumkę, którą można zaznaczyć gdzie się ostatnio czytało i przypomina trochę w tym   mapy-super pomysł:)
Szczerze polecam:) Podrózniczy must have!
wydawnictwo: G+J RBA Wydawnictwo
cena:49.90zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz